Najlepšie rumy na svete

Je mnoho druhov rumu, veľa z nás pozná hlavne tie, ktoré sa pridávajú do miešaných nápojov. Rum sa vyrába už prakticky po celom svete, ak však chcete ochutnať dobrý a kvalitný rum, vyskúšajte rumy z karibských ostrovov, prípadne z Južnej Ameriky. Tieto rumy obsahujú široké spektrum chuťových profilov od jemných cez korenené, až po ovocné, od tmavých po svetlé. Naučiť sa vychutnať dobrý rum je kľúčom k pochopeniu a užívaniu si jedného z najpopulárnejších druhov alkoholu sveta.

Ron Zacapa 23

Ron Zacapa je zmiešaný guatemalský rum, ktorý sa za posledné roky teší nárastu popularity. Tento 23 ročný rum je chutný a lahodný zároveň, a preto si ho môžete vychutnávať pri špeciálnych príležitostiach s priateľmi alebo rodinou. Pomer cena a kvalita ohúri nie len vás, ale aj vašich priateľov. Chuť po muškátových orieškoch, opekaných lieskových orechoch, náznak karamelu spolu s dozrievaním v amerických dubových sudoch v nadmorskej výške 2438 metrov nad morom dodávajú tomuto rumu luxus a jedinečnosť.

Diplomatico Reserva Exclusiva 12YO

Diplomatico je venezuelský rum, ktorý je nepochybne jeden z najlepších rumov na svete. Je to 12 ročný rum s arómou vanilky, banánového koláča a doplnený nádychom ríbezľového a hrozienkového pyré, melasy, karamelu, hnedého a čierneho korenia. Zmiešaním týchto chutí zaručene poteší každého degustátora.

Angostura 1919

Zlatý rum z exotického Trinidad a Tobago, ktorý je veľmi špecifický históriou značky a zároveň jeho výrobou. Vyrába sa prepojením 8 druhov rumov, ktoré zrejú rozdielne obdobie. Má jemnú chuť, v ktorej cítiť tóny horkosť dubu a ovocnú príchuť s nádychom vanilky. Rum zreje v dubových sudoch po bourbone, takže je to ideálna voľba pre nadšencov whisky, ktorí sa chcú vydať do sveta rumu.

Plantation Grande Reserve

Rum spoločnosti Plantation, ktorý je vyrábaný v Barbadose, je známkou kvality medzi nadšencami rumu. Ide o 5 ročný rum, ktorý zreje v sudoch po bourbone a na koniec dozrievania sa preváža do Francúzska, kde dozrieva v sudoch po koňaku. Vďaka tomu má prenikavú sladkú chuť, v popredí s melasou a náznakmi kože, do ktorých je cítiť pomarančovú kôru a maslo. Na konci zacítite veľmi sladkú chuť, doplnenú silným pálivým korením.