Ako si vybrať alkohol

Chystáte sa niekam von alebo sa len chcete doma zabaviť s priateľmi? K zábave patrí väčšinou aj alkohol. Je jedno či ide len o pivo, víno, rum alebo iný alkoholický nápoj
s vyšším obsahom alkoholu. Určite sa každý už zamýšľal nad tým, aký alkohol si vybrať. Ktorý sa k vám hodí a ktorý je vhodný na danú príležitosť, prípadne na iné príležitosti. Len predsa si na romantickej večeri v reštaurácii neobjednáte k jedlu pohár čapovaného piva alebo tvrdý alkohol. 

Takže príležitosť je jedným z hlavných faktorov, ktoré ovplyvňujú výber alkoholu. Spomínané pivo patrí medzi ten najobľúbenejší druh, ale tiež len na vybrané príležitosti. Aj keď si bez piva mnohí nevieme predstaviť horúce letné dni, kedy nám vychladené čapované pivo poskytne potrebné osvieženie. Či už ide o klasické, rôzne ochutené ovocné druhy alebo nealkoholické pivo. 

Avšak existuje univerzálny alkohol, ktorým by ste nespôsobili faux pas a nepokazili žiadnu príležitosť? Každý by mohol mať na túto otázku iný názor. Ale vo všeobecnosti možno
považovať za univerzálny alkohol víno. To je skvelou voľbou takmer na každú príležitosť. Ak sa chcete zabaviť s priateľmi víno je decentným alkohol. Rovnako je vhodné aj na špeciálne udalosti, ako je romantická večera, prípadne iné významné podujatie v spoločnosti. Dokonca aj v horúcich letných dňoch vám dobre vychladené víno poskytne schladenie a osvieženie. Existuje mnoho druhov a príchutí, takže stačí už len vyskúšať, ktoré vám padne a môžete si byť istý, že vínom nič nepokazíte. Ak sa jedná o špeciálnu udalosť, na ktorej sa chystáte niečo osláviť, je dobré mať pripravené vychladené šampanské. Minimálne na prípitok je to ideálne riešenie, ktoré málokto odmietne. 

Ak ide o udalosť, pri ktorej si môžete dovoliť piť aj tvrdý alkohol, potom je to už väčšinou len na vás, ktorý druh si doprajete. V tomto prípade ide už len o chuť, prípadne cenu. Niekto vypije takmer čokoľvek, niekto len vybrané druhy. Každý alkohol má svoju špecifickú chuť, preto je niekomu po chuti lepšia škótska whisky ako tá írska. Rovnako je to s rumom, tmavý rum Diplomatico chutí rozhodne inak ako svetlý rum. Našťastie existuje obrovské množstvo druhov a chutí, takže máte z čoho vyberať.