Najlepší alkohol na party

Chystáte sa doma robiť party a k tomu patrí aj dôležitá úloha, vybrať správny alkohol pre návštevníkov. V prvom rade musíte poznať svojich hostí. V zimnom období ide hlavne tvrdý alkohol a naopak v lete skôr víno a miešané drinky. Ženy uprednostňujú skôr víno a naopak muži si radšej vypijú tvrdý alkohol.

Pri rozhodovaní sa koľko fliaš kúpiť na party, najprv spočítajte počet osôb, čo majú prísť, následne to vynásobte počtom hodín party a vydeľte to číslom 20. Výsledné číslo bude počet litrov tvrdého alkoholu pri spotrebe jedného poldeci na osobu za hodinu na party. Ale je dobré ak si budete pamätať, že je vždy dobré ak máte minimálne jednu fľašu vodky a jednu fľašu tmavého alkoholu na tri osoby. Odborníci radia, že je dobré ak sa robí väčšia party je dobré počítať až pol litra tvrdého alkoholu na jednu dospelú osobu a nikdy nezabudnite ani na brdu. Budete potrebovať najmä 2,5 litra vody na osobu.

Pozrime sa na výber druhu alkoholu. Všetky druhy alkoholu majú spoločné to, že obsahujú etanol. No niektoré obsahujú aj ingrediencie, ktoré práve nemusia urobiť človeku najlepšie a majú za následok to, že vám ráno nie je úplne dobre.

Vodka
Vodka vzniká kvasením obilia alebo zeleniny, napríklad zo zemiakov. Obvykle sa podiel alkoholu vo vodke pohybuje okolo 40 percent. Podľa vedcov vraj práve z vodky najmenšia pravdepodobnosť, že dostanete opicu. Je to hlavne tým, že je číra a neobsahuje žiadne vedľajšie produkty kvasenia, ktoré by telo malo neskôr odbúravať. To, že vodka nemá chuť a ľudia si ju často dávajú s džúsom má za následok toho, že sa skôr môžu otráviť alkoholom.

Škótska whisky
40 percent alkoholu a zrenie v drevených sudoch spôsobuje, že v porovnaní s ostatnými alkoholmi budete práve z whisky najskôr v dobrej náladičke. Taký zaujímavý fakt, že by ste museli vypiť dvojnásobok vodky ako whisky, aby ste mali aspoň podobnú opicu.

Pivo
Obsahuje nízky podiel alkoholu, čo je približne od 3 do 6 percent. Je to ideálny drink na party ak sa ráno nechcete zobudiť s bolehlavom. Výhodou piva je aj to, že je vyrobené z jačmeňa a chmeľu, ktorý spomaľuje vstrebávanie alkoholu do krvného obehu. Na rozdiel od vína alebo rumu, napríklad známy rum Diplomatico je viac zriedené s vodou.