(2)

Novinka

If you enjoy high quality rum, you are in the right place. Try out, for example, the rum from Barbados, which is one of the favorites. More >>
Manufacturer: C.Ferrand Distillery. Product code: SN_A0558_BUMBU

30,50 € incl. VAT

Nie je na sklade

type and alcohol content

35% Rum, 0.7 l

country of origin

barbados

link to the manufacturer's page

http://www.bumbu.com/

 

about this product

Keď v minulosti piráti vládli Siedmim moriam, bolo známe, že si vyrábajú korenistý grog známy ako Bumbu, ktorý si produkovali zo surovín obstaraných na ich cestách. Moderné spracovanie tejto zmesi sa skladá z korenín a cukrovej trstiny vybraných z 8 krajín - barbados, Belize, Brazília, Kostarika, Dominikánska republika, Salvádor, Guyana a Honduras. Bumbu rum je destilovaný na barbadose. Starne v sudoch po bourbone. Je to miešaný rum, pričom najstaršia zložka zreje úctyhodných 15 rokov.

Bumbu rum, prišiel na slovenský trh iba pred niekoľkými mesiacmi je vytvorený z tých najlepších ingrediencií, aké môže Karibik ponúknuť. Jeho história siaha až do obdobia 16. a 17. storočia, kedy bola vytvorená pôvodná receptúra, ktorá sa zachovala až dodnes. Pôvodní obyvatelia tento skvelý rum nazývali Bumbu, čo údajne v ich natívnom jazyku znamenalo - jemný. Receptúra Bumbu sa zachovala dodnes a okrem toho, že Bumbu Rum Co. o sebe tvrdí, že produkuje najjemnejší rum na svete sa môže pýšiť aj faktom, že ostali verní pôvodnému zloženiu bez akýchkoľvek pridaných konzervantov alebo chémie.

Aróma: jemná sladkastá so sviežimi kvetinovými tónmi. Hlavnou vôňou je tropické ovocie - banán, ananás, mango a pomarančová kôra.

Chuť: tak ako vôňa aj chuť sa nesie v znamení kvetinovo ovocných tónov. Tú správnu chuť dopĺňajú korenisté akcenty šalvie, škorice, zázvoru a kardamónu.

Záver: jemne korenistý s jemným náznakom mäty v doznievaní

Alk.
35 %
Krajina
Barbados
Objem
0.7 l
Značka
Bumbu
Contact us!