KAH Tequila Blanco

Kah Blanco Tequila predávaná v očarujúcej fľaši inšpirovanej tradičnými Calaveras používanými na oslavách Día de los Mue ...
Na sklade
47,50 €
Tequila

Tequila

Tequila je destilát vyrobený z modrej rastliny agáve, a to predovšetkým v okolí mesta s rovnakým názvom nápoja- Tequila. Sopečná pôda v okolitom regióne sa veľmi dobre hodí na pestovanie agáve. Vyzbiera sa tam viac ako tristo miliónov rastlín ročne.

Mexické zákony hovoria, že tequilu môžu vyrábať iba v štáte Jalisco a v obmedzených oblastiach v štátoch Guanajuato, Michoacán, Nayarit a Tamaulipas. Na slovo "tequila" majú Mexičania priznané medzinárodné právo.

Na každej fľaši tequily by malo byť označenie NOM a číslo. Názov NOM znamená skratku "Norma Oficial Mexicana". Je to ochranná známka tequily mexickým zákonom. Číslo pripojené ku skratke NOM uvádza miesto, kde bola tequila vyrobená.
 
Existujú dva základné druhy tequily a to zo stopercentnej agáve alebo tequila, ktorá má 51 percent agáve a zvyšok sú cukry. Tequila vo fľaši sa rozdeľuje do viacerých kategórií - blanco (biela) nie je prifarbovaná, doraro (zlatá) je prifarbovaná, reposado / alejo (stará) je prifarbovaná a dlho uležaná. Viac >>